Kokį batų dydį išrinkti vaikui?

Kokį batų dydį išrinkti vaikui?

     Vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų yra apie batų dydį – kokį reikėtų pasirinkti, norint kad vaikui jie būtų patogūs ir tinkami visą sezoną. Per maži batai gali itin apspausti pėdutę, tad ji neturėdama pakankamai vietos pradės šalti. Per dideli batai gali įtakoti pasikeitusią vaiko eiseną (vangiau bėgios, nepakels pakankamai kojų eidamas) ir traumų tikimybę bėgiojimo metu. 

     Visų pirma yra svarbu žinoti, kokio dydžio yra vaiko pėda. Pasiimkite baltą popieriaus lapą, pastatykite koją ir apibrėžkite aplinkui. Tai bus tikslus pėdos dydis. Rekomenduojama tai daryti antroje dienos pusėje, kai vaiko kojytės būna pavargusios ir kiek pabrinkusios. Taip pat vertėtų tokiu pačiu principu išmatuoti ir antrąją pėdutę, nes kaip ir suaugusio žmogaus, paprastai jos nebūna visiškai simetriškos. Prie gauto pėdos ilgio skaičiaus pridėkite 0.8-1.2 cm ir žinosite, kokio dydžio batukai bus tinkami.

     Paprastai skirtingų prekės ženklų batų dydžiai kiek skiriasi. Todėl renkantis atkreipkite dėmesį į šalia prekės aprašymo esančią dydžių lentelę, kurioje nurodytas ne tik bato, bet ir vidpadžio dydis centimetrais.
  

 

Su šypsena,

Batukų Namai