Kaip sutaupyti perkant avalynę augančioms kojytėms?

Kaip sutaupyti perkant avalynę augančioms kojytėms?

     Ieškant avalynės vaikams, tėvai neturėtų pamiršti pačių dažnai kartojamą principą - kokybė yra geriau nei kiekybė. Perkant kokybiškus, nors ir kiek brangesnius batukus vaikams, galime sutaupyti.

     Kaip? 

     IŠVAIZDA. Neabejotinai, žaisminga avalynė vaikui atrodo tikrai patraukliai. Vaikams ji itin patinka – juk šviečia, spingsi, mirga spalvomis. Tačiau mes, suaugusieji, suvokiame, kad daikto kokybė yra svarbesnė už išvaizdą. Todėl nenorėdami ant savo vaiko kojų matyti nuospaudų, pūslių ar dar blogiau – netaisyklingų pėdos pakrypimų – neskubėkime pirkti vien tik pamatę akį traukiantį produktą parduotuvėje ar telefono ekrane. Patarimas - prieš perkant būtinai pasidomėkite iš ko batukai pagaminti. Taip išvengsite antros poros batukų pirkimo tam pačiam sezonui.

     DĖVĖTI BATUKAI. Augančiai ir besiformuojančiai pėdutei labai svarbūs kokybiški batai. Daugelis tėvų numoja į tai ranka ir įsigyja vieno, o gal ir daugiau vaikučių dėvėtus batus. Prieš perkant kartais paprašo nufotografuoti vidpadį – kad pamatytų, ar jis stipriai „sunešiotas“. Kartais tiesiog pažvelgia į nuotraukas ir įsigyja. Bet juk ne į vidpadį reikia žiūrėti, o į padą. Vaikutis, kurio pėda yra kreiva bus „nuvaikščiojęs“ vieną arba kitą pado pusę. Ir nebūtinai abiejų batų – prieš tai batukus nešiojusio vaikučio pėda netaisyklinga gali būti tik viena. Taigi rezultatas – dėvint netaisyklingos formos batus, kojytė tampa kreiva. Ir tam, kad ji vėl taptų „sveika“, prireiks ne tik avėti specialią ortopedinę gydomąją avalynę, kuri tikrai nėra pigi. Gali tekti ir apie 2 metus lankyti pėdų masažus, kurie vaikui yra pakankamai skausmingi. Patarimas – sutaupysite pirkdami tinkamą naują avalynę, kuri leis vystytis pėdai ir išvengti papildomų išlaidų.

     MADOS TENDENCIJOS. Mada neaplenkia ir vaikiškos avalynės, tad tendencijos kinta. Vienu metu populiarios paplūdimio šlepetės, kitu batai su žemais kulniukais ir pan. Tačiau nepamirškim, kad vaikiška avalynė neturi vaikytis mados – vaikui svarbiau patogumas, o madą jis seks jau pats priimdamas sprendimus. Vaikams svarbiausias yra batų patogumas. Be to, atminkite, kad už „madą“ mokate papildomai. Norėdami, kad vaiko pėdutės vystytųsi taisyklingai, nesistenkite suaugusiųjų avalynės madas pritaikyti savo vaikams ir dėmesį sutelkite į vaiko pėdos komfortą. Tai geriau atsilieps augančioms pėdutėms ateityje nei batukų grožis.

     SVEIKATA. Ne visi žino, kad batai, kuriuos avime, lemia ir stuburo padėtį. Todėl vaikams, kurių kūnas tik formuojasi, labai svarbu kad batukai būtų kokybiški. Renkantis tik pagal išvaizdą ar kainą, kartais neatsižvelgiama į jų kokybę. To pasėkmės gali atsiliepti vaiko sveikatai – nugaros skausmai, greitas pavargimas. Dar viena klaida, kuri jau daroma retai, bet vis vien daroma – per mažų batų avėjimas. Prieš kiekvieną sezoną nepamirškime patikrinti, ar batai vaikučiui vis dar yra tinkami. Apaukime, patikrinkime ir tik tada leiskime keliauti. Jeigu avalynė bus per maža, pirštukai bus susirietę ir pradės deformuotis. Gydymas tokiu atveju bus nemažai kainuojantis ir vaikus gana skausmingas.

 

Batukų Namai

 

ir draugai SaulesPatalyne.lt - patalynė, antklodės, pagalvės, lovatiesės, paklodės, pledai, lovos užtiesalaipatalynės komplektai